Benko Bilgisayar Yazılım ve Temiz Enerji Sistemleri
Benko
<<BENKO ANASAYFA   |   HAKKIMIZDA   |    İLETİŞİM
İLETİŞİM

<<Yazılımlar / RMBridge Deneme Sürümü Online Kurslar
Broşür (ingilizce)
Örnek Proje: Sutong Köprüsü

Bentley Partner

Facebook
Sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Tanıtım Filmleri
ProjectWise image

Her Türlü Köprü Analiz ve Tasarım Yazılımı

Dünyanın çeşitli bölgelerinde binlerce köprünün tasarımında RM yazılımları kullanılmıştır. RM yazılımları köprü mühendisinin ihtiyacına göre modüler olarak satın alınıp kullanılabilir. Köprü türleri arasında;

 • Betonarme köprüler
 • Çelik köprüler,
 • Öngerilmeli beton köprüler,
 • Konsol köprüler
 • Segmental köprüler
 • Kompozit köprüler
 • Kablolu köprüler
 • Asma köprüler ....
 • Dünyanın en büyük kablolu köprüleri (Sutong köprüsü, Çin ve Stonecutters köprüsü, Hong Kong) RM yazılımları ile tasarlanmıştır.

Modüler Yazılımlar

İhtiyacınıza ve bütçenize göre yazılımın sadece size uygun modülü satın alın. 3 ayrı seçenek sunuyoruz:

 1. RM Bridge en temel modüldür. Betonarme, çellik, ahşap köprülerin analizi, tasarımı, yükleme varyasyonları için uygundur. Kirişli köprü, makaslı köprü, kemer köprü ve segmental köprü tasarımları yapabilir. Düz, eğrili, verev köprüler tasarlanabilir.RM Bridge içinde 20 uluslararası tasarım koduna göre tahkikler yapılabilir. İleri analiz metodları arasında statik ve lineer dinamik analiz, toprak-yapı davranışı, zamana bağlı sünme ve rötre etkileri analizleri vardır. Sınırsız sayıda inşaat aşamalarını içeren karmaşık inşaat programlamaları gerçekleştirebilir.

 2. RM Bridge Advanced modülü, RM Bridge becerileri üzerine nonlineer analiz, FEM, pushover ve zaman tarihçe analizlerini ve ayrıca hızlı raylı sistem analizini de ekler. Segmental köprüler için özel hazırlanmış 'dengeli konsol' aracı ile inşaat aşamaları tasarlanır ve RM Cast modülü ile de üretim alanında köprü segmentlerinin geometrileri tasarlanır.

 3. RM Bridge Enterprise en gelişmiş modüldür ve tüm RM becerilerini içerir. RM Bridge Advanced becerileri yanında asma ve kablolu köprü tasarımlarını da içerir. İleri hidrodinamik ve rüzgar analizleri ile ileri inşaat metodlarını içeren özel modülleri de vardır. İnşaat sırasında şekil ayarlama için yükleme/yerleştirme kontrol modülü ve geçici iskele olmadan inşa edilecek köprüler için kademeli inşaat modülü de vardır.


4 Boyutlu: Zaman içinde inşaat aşamalarını takip edin!

Köprü tipi seçiminden sonra tüm inşaat aşamalarındaki köprü üzerindeki yükleri, gerilmeleri, deformasyonları izlersiniz, inşaat sırasındaki gerçek deplasmanlarla karşılaştırabilirsiniz.

Yol güzergah bilgilerini otomatik olarak okur ve köprü tabliye alinmanını otomatik olarak yapar
MicroStation, Inroads v.b. yazılımlardan LandXML aracılığı ile verileri okur.

Amerikan (LRFD) ve Avrupa kodları dahil 18 ülke tasarım kodu dahil

Sadece analiz yazılımı değildir. Betonarme donatılar, tendonlar, çelikler 18 farklı ülke koduna göre tahkik edilir, tasarlanır ve raporu verilir. Betonarme kesitler ardından Rebar yazılımına aktarılıp donatı detaylandırması ve çizimleri alınabilir.

İleri Modelleme Seçenekleri
Hazır kesit kütüphanesinden köprü tabliyesini, köprü ayaklarını, iki tabliye arasındaki ara çaprazları kolayca seçin, değiştirin ve modelinize aktarın. Köprü ayaklarının altına kazıklar yerleştirebilir ve kazıklar üzerinde zemin simülasyonu yapabilirsiniz...

İleri Analizler
Statik, dinamik (tepki spektrum, zaman-tarihçe), p-delta, çelik yorulması, burkulma, çatlamış beton kesitler, non-lineer (geometrik nonlinearite, büyük deplasmanlar), zamana bağlı etkilerin göze alınması (sünme, rötre) ve sehim hesaplarının buna göre yapılması.

Untitled Document

Benko Bilgisayar Yazılım Mühendislik İnşaat ve Tic. Ltd. Şti.
Mürseller Mah. Mürseller Yolu Sk. No. 100 Osmangazi, BURSA
Telefon:
0(532) 614 99 43
Eposta: info@benko-ltd.com